Több autóbuszvezető, szakszervezeti tagunk a mai napon arról számolt be, hogy a helyi munkáltatói jogkörgyakorló által meghatározott bérfejlesztést, a miskolci központban csökkentették, megvonták. Miután a kollégáink megkérdezték, hogy a differenciált bérfejlesztésből miért nem kaptak és miért csak a garantált bérminimumra történő ráállás bérfejlesztéséből részesültek, a helyi vezetők erre a kérdésre nem tudtak választ adni.

A munkahelyi jogkörgyakorlók a Pelcz Gábor által jegyzett „2018. évi Bérmegállapodáshoz készített társasági szintű keresetfejlesztési irányelvek” előirányzatból állapították meg szakszervezeti tagjaink besorolási órabérét is és nem értik, hogy miért csökkentették az ÉMKK Zrt. központjában, a munkahelyi szinten megállapított alapbéremeléseket.

Az irányelveket tartalmazó kritériumok az autóbuszvezetők esetében hét bekezdésben hívja fel a jogkörgyakorló figyelmét arra, hogy ezeknek a szempontoknak az együttes figyelembevétele alapján végezze a differenciált órabéremelés megállapítását.

Mennyire érdekes, hogy a helyi vezető a maximumot, vagy ahhoz közeli mértékű béremelést állapít meg, mivel a szakszervezeti tagunk munkavégzésével semmilyen probléma nem merült fel és ennek ellenére Miskolcon a béremelést a nullára csökkentették.

Több érintett tagunk az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz fordul, mivel úgy ítélik meg, hogy az ÉMKK Zrt. a szakszervezeti hovatartozásuk miatt, hátrányosan különbözteti meg Őket és ez számukra elfogadhatatlan, valamint törvénysértő.

A SZAKSZ összegezni fogja tagjai bérfejlesztésének mértékét és abban az esetben, ha arra a következtetésre jutunk, hogy a tagjaink a szakszervezeti hovatartozásuk miatt hátrányokat szenvedtek el az ÉMKK Zrt-nél, akkor újra a szakminisztériumhoz és az Egyenlő Bánásmód Hatósághoz fordulunk panasszal.

A SZAKSZ számára érthetetlen, hogy miért kell az ÉMKK Zrt-nél a munkavállalók körében érzékelhető magas feszültséget, ezzel a munkáltatói magatartással tovább növelni?!

Már közel két éve célul tűzte ki az ÉMKK Zrt. vezetése, hogy felszámolja szakszervezetünket, amibe a vezérigazgató belebukott, mivel a SZAKSZ újra reprezentatív szakszervezett lett azzal, hogy Borsodban egy hónap alatt 150 autóbuszvezető lépett be szakszervezetünkbe.

Időszerű lenne, hogy Pelcz vezérigazgató belássa azt, hogy munkáltatóként nem határozhatja meg, hogy a munkavállalói melyik szakszervezetnél létesít tagsági jogviszonyt!

El a kezeket a szakszervezeti tagjainktól!

Arra azért kíváncsi lennék, hogy a munkaügyi szakterület kiad-e olyan adatokat, hogy kik a tagjaink? Sajnos ez megtörténhetett, mivel a Munkástanács agitátorai, korábban Szabolcs megyében egy lista alapján keresték meg a volt tagjainkat, akiket kiléptettek a SZAKSZ-ból és átléptettek a Munkástanácsba. Hogyan került ez a lista a Munkástanács régiós szervezetének birtokába?

Sok itt a kérdés, amire várjuk a választ!

Dobi István

elnök

Megosztás:
  • 454
  • 0