Az ÉMKK Zrt. munkavállalói közül egyre többen jelzik a SZAKSZ felé, hogy nem mernek kilépni a Munkástanács területi szervezetéből és akár átlépni a SZAKSZ-ba, mert egy magas beosztású személyforgalmi vezető és felesége felügyelete alatt működik a társaságnál ez a szakszervezet. A munkavállalók beszámolói szerint a munkástanács korábbi elnökét is ennek a személyforgalmi vezetőnek az utasítására váltotta le a döntésthozó testület, mivel egy megállapodás tervezetet, a korábbi elnök nem volt hajlandó a szervezet nevében elfogadni, aláírni.

A nevének elhallgatását kérő vezető beosztású munkavállaló információi alapján, Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében a SZAKSZ-ból „fenyegetéssel” a munkástanácsba átléptetett tagjainkat meggyőző személyek mögött is ez a vezető áll, ezért hangoztatják, hogy a Munkástanács jó kapcsolata a vezérigazgatóval garantálja a „munkavállalók sorsának jobbra fordulását” a társaságnál.

Idézet a Wikipédiáról, hogy 1989-ben miért alakult ujjá Magyarországon a Munkástanács mozgalom:

Először a kommunista rezsim felbomlása idején, 1989 augusztusában alakult újra munkástanács Magyarországon, a Herendi Porcelángyárban, az éves prémium felosztása és a gyárvezetők munkája iránti általános elégedetlenség következtében. A rákövetkező hónapokban tucatszám alakultak a munkástanácsok az üzemeknél.”

Mindezek alapján ami az ÉMKK Zrt-nél folyik, az megcsúfolása az 56-os munkások szabad szervezkedésének! Akkor amikor egy felső vezető irányítása alatt működő szakszervezet próbálja elhitetni a munkásokkal, hogy a társaságnál a Munkástanács az Ő érdekeiket képviseli.

Milyen szakszervezet az, ahova a munkások fenyegetés hatására lépnek be és aminek az irányítását a szakszervezeti tagság nem felügyelheti, annak vezetését a munkások nem számoltathatják el?

Milyen munkáltató az, ahol a szakszervezeti hovatartozás hátrányos következményekkel járhat a foglalkoztatás során? Több hangfelvétel van a birtokunkban, ahol a helyi középvezető fogalmazza meg, hogy „a SZAKSZ tagságod számodra hátrányokkal is járhat”!

Árgus szemekkel figyeljük, hogy az idei évi bérfejlesztések során a differenciált béremelések Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar megyében dolgozó szakszervezeti tagjaink tekintetében a munkáltató az egyenlő bánásmód elvét tiszteletben tartja-e?

Dobi István

SZAKSZ elnök

Megosztás:
  • 265
  • 0