Tisztelt Dobi István úr! Mint a társaságunknál jelentős taglétszámmal rendelkező szakszervezeti vezetőt az alábbiakról tájékoztatom. A mellékelt csatolmányokban részletezem a társaságunknál fennálló valószínűsíthető jogsértéseket amelyeket elküldtem kivizsgálásra a vezérigazgató úrnak illetve a társaságot felügyelő bizottságnak is, de semmilyen belső vizsgálat nem történt a mai napig.


Mivel sem én sem a KÜT tagjainak nagy része nem engedett a vezetői nyomásgyakorlásnak, a mai nap folyamán Ignácz László közlekedési főigazgató közölte, hogy a mai nappal megszűnik a munkaviszonyom. (Mivel a munkaviszonyom megszüntetésre kerül ezáltal az FB tisztségem is megszűnik.) Kérném Dobi urat amennyiben lehetősége van rá segítsen abban, hogy megakadályozzuk az ÉMKK Zrt-nél a dolgozók illetve választott tisztségviselők megfélemlítését illetve a dolgozók jogainak lábbal tiprását. Üdvözlettel: Illés István”

(Illés kolléga a leveléhez csatolt két dokumentumot, amit az FB-nek korábban megküldött)

 

Egy idézet az FB elnökének és tagjainak írt levélből: „Több üzemi tanács tagtól tudomásomra jutott, hogy Ignácz László főigazgató több esetben azzal kereste meg őket, hogy az FB-ből a munkavállalói delegáltat vissza kell hívni. Kérését azzal indokolta, hogy szerinte a Munkástanácsnak kell a munkavállalói küldöttet az FB-be delegálni.”

 

Abban az esetben, ha igazak a fenti állítások és miért is ne lennének igazak, hiszen majdnem minden héten a munkavállalók arról számolnak be, hogy a KÜT elnöke és a Munkástanács régiós szervezetének tisztségviselője is a munkástanácsba történő átlépés mellett agitál és győzködi tagjainkat, valamint különböző előnyökben részesítést ígérnek egy Munkástanács tagság esetén. Továbbá elhangzott az is, hogy a társaság vezetése jó kapcsolatokat ápol a Munkástanács elnökével, aki a felső vezetés számára garantálta a szakszervezet támogatását és lojalitását. Az is elhangzott, hogy a munkástanács tagjai a munkáltató által indított eljárások során enyhébb büntetésre számíthatnak, amit a békéltetés során az ÜT biztosít.  

 

Ez magyarázhatja azt, hogy a munkáltató nyíltan és leplezetlenül áll ki a Munkástanács régiós szervezete mellett és utasítja el az ellentmondó és kritikát megfogalmazó szakszervezetet, mint a SZAKSZ, vagy személyeket, akik mernek másként gondolkozni.

Emlékezzünk vissza a Munkástanács korábbi régiós képviselőjére, Sepsi László nem írt alá egy megállapodást a munkáltatóval, mivel nem értett egyet annak tartalmával – ezzel a Munkástanács elnökének bizalmát is elveszítve – a társaság vezetése elérte leváltását és utána közös megegyezéssel távoznia kellett az ÉMKK Zrt-től is.

 

Ezzel az egyértelmű munkáltatói magatartással az ÉMKK Zrt. felső vezetése a Munka törvénykönyve szakaszait is megsérti, mivel előnybe részesíti a munkástanácsot és különbséget tesz a társaságnál képviselettel rendelkező szakszervezetek között.

 

Tapasztalhatjuk Illés István által, az FB elnökének címzett levélből a KKSZ elnökének kétkulacsos politikáját, amikor nem meri kimondani, hogy Pelcz Gábor vezérigazgató is tud mindenről, holott korábban azt nyilatkozza Illésnek, hogy felső vezetői elvárás, visszahívása. De miért is állna ki Baranyai a munkavállalók képviseletében, ha az veszélyezteti saját egzisztenciáját és még a feleségének a státuszát is, hiszen Baranyainé is az ÉMKK Zrt. munkavállalója.

 

ÉMKK Zrt. Munkavállalói! Meddig tűritek még, hogy főigazgatók (Fukker, Ignácz) és a háttérből a vezérigazgató határozza meg számotokra, hogy melyik szakszervezetnek lehettek a tagjai és kiket választhattok az üzemi tanácsba? Meddig fogadjátok el azt, hogy csak azok „képviselhet” benneteket, akik bólogatnak és mindent elfogadnak, amit a vezérigazgató, vagy a főigazgató mond és képvisel.

 

 


Dobi István

elnök

 

 

Megosztás:
  • 309
  • 0